ČLÁNKY

DREVENÉ PODLAHY PRE VŠETKY ROČNÉ OBDOBIA

Drevená podlaha je živý prírodný materiál, ktorý sa zmršťuje a rozpína v závislosti od teploty a vlhkosti. V oblastiach so studenými zimami vykurujeme svoje domovy, čo spôsobuje suché prostredie v interiéri. Textúra sa tak stiahne a drevo sa zmrští. Na jar sa drevo opäť roztiahne. Zmeny v relatívnej vlhkosti môžu poškodiť drevenú podlahu, ktorá môže popraskať alebo sa vyduť. Spoločnosť Tarkett vyrába drevené podlahy už viac než 125 rokov a vie, ako minimalizovať tieto negatívne vplyvy.

POVRCHOVÁ ÚPRAVA DREVA

Pomocou rôznych metód brúsenia sa ešte viac zvýrazňuje nádherná prírodná štruktúra dreva. Pridaním stôp po pílení a ryhovaní podlaha získa starodávny vzhľad a atmosféru.

BRÚSENIE

Jemným brúsením sa vyleští vzor dreva a zvýraznia vizuálne rozdiely drevitých vlákien tesne pri povrchu dreva.

BRÚSENIE

STAROŽITNÉ BRÚSENIE

Pomerne hlbokým brúsením štruktúr vzniká jemný povrch, v ktorom sa prejavia hravé prvky rôznej hustoty dreva a zvýrazní sa každý prírodný detail.

STAROŽITNÉ BRÚSENIE

JEMNÉ STOPY PO PÍLENÍ

V tomto efekte založenom na úplnej náhodnosti sa strieda hĺbka a umiestnenie stôp po pílení, čím vzniká výnimočne prirodzený vzhľad dreva. Stopy sa nachádzajú najmä na dlhých bočných hranách.

JEMNÉ STOPY PO PÍLENÍ

VÝRAZNÉ STOPY PO PÍLENÍ

Efekt stôp po pílení nachádzajúci sa po celej šírke dosiek vytvára rustikálny a recyklovaný dizajn.

VÝRAZNÉ STOPY PO PÍLENÍ

RYHOVANIE

Vďaka tomuto efektu kamufláže je podlaha mimoriadne odolná voči opotrebovaniu, pretože ryhy, ktoré tvoria súčasť prirodzenej patiny podlahy, sa ešte viac zvýraznia.

RYHOVANIE

POVRCHOVÁ ÚPRAVA DREVA

Pri používaní vašej drevenej podlahy sa opotrebúva povrchová úprava, nie samotné drevo. Z tohto dôvodu potrebuje drevená podlaha účinnú ochranu proti opotrebovaniu, ošúchaniu, škrabancom a škvrnám, ak si má dlhodobo udržať dobrý vzhľad. Drevené podlahy Tarkett majú Proteco, jednu z najodolnejších ochranných povrchových úprav na trhu. Proteco existuje v troch variantoch, pričom každý z nich má na podlahu iný účinok.