Výhody laminátovej podlahy

//Výhody laminátovej podlahy

Výhody laminátovej podlahy

Laminátová podlaha sa vyrába vo vrstvách, ide teda o vrstvenú podlahu. Spodná vrstva sa nazýva krycia a je vyrobená tak, aby odolávala vniknutiu prípadnej vlhkosti do hlavnej nosnej vrstvy. Nosná alebo ináč povedané vrstva samotného jadra je vyrobená z drevovláknitej dosky s vysokou hustotou. Drevovláknitá doska sa vyrába v podstate z  rozdrveného dreveného a papierového odpadu, ktorý je spolu so špeciálnou živicou lisovaný pod vysokým tlakom tak aby doska bola pevná,  odolná proti vode a mala dlhú životnosť.

Ďalšou vrstvou je samotný dekoračný papier, teda papier na ktorom je vo vysokom rozlíšení vytlačený samotný dekór či už dreva, kameňa alebo keramiky. Tento dekoračný papier musí prejsť cez melamínový kúpeľ, teda musí sa celý namočiť v melamíne a vyschnúť.

Poslednou vrstvou laminátovej podlahy je ta najdôležitejšia vrstva, ktorá dáva laminátovej podlahe jej odolnosť proti oteru a poškrabaniu. Presné zloženie tejto poslednej vrstvy si výrobcovia chránia ako oko v hlave, lebo sa jedná o ich presnú receptúru toho za pomoci čoho je daná podlaha od daného výrobcu tak odolná.

2017-06-09T16:23:57+00:00 0 komentárov

Zanechajte komentár